Stories: scaling up!

Před rokem a půl jsme jasně věděli, že už nás nebaví dělat další námezdnickou práci v agenturách a pořád dokola implementovat cizí produkty, které nemáme jak rozvíjet. Chtěli jsme budovat něco, co budeme mít možnost shapovat my. Zkusili jsme si představit budoucnost a vymyslet produkt, který ji předeběhne. Vypadla nám z toho platforma Stories, která hledá důležité informace v komplexním business světě kolem nás a pomáhá lidem dělat správna rozhodnutí.

V létě se výsledky našeho vývoje líbili lidem z Logia natolik, že do nás investovali to samé, co Peter Thiel před dvanácti lety do Marka Zuckerberga. Stejně jako on tehdy i my dnes máme silnou vizí a jasný směr, kterým chceme jít.

Nejsme garážový startup třech absolventů, ale firma založená zkušenými profesionály, která míří po bok velikánů jako jsou Tableau, PowerBI nebo GoodData. Původně to měl být český Palantir, dnes už chceme mnohem víc. Machine learning, predictive analytics, big data, …mohli bychom používat všechna trendy buzzwords, ale nechceme si nikoho kupovat na bezobsažná slovíčka.

Od září máme pronajatý kancl ve staré zástavbě nad Karlovým náměstím, s terasou kde slunce svítí celý den. V kuchyni kape V60, všude chytré zdi a rychlý internet.

Dáváme do kupy roadmapu na dalších pár měsíců, vybíráme technologie a uvědomili jsme si, že bysme se o tu legraci s vývojem chtěli podělit s někým dalším.

Napadlo nás třeba:

AWS/GCP/… infrastructure engineer
Masivně paralelizujeme výsledky našeho 18 měsíčního R&D do infrastruktury, která je zadokrovaná a portovatelná mezi několika různými IaaS/PaaS. Chtěli jsme to psát celé v Lambdě, ale k výpočtům našeho typu se zatím nehodí (jsme přílis data-heavy) – nebráníme se žádným nápadům ani zajímavým experimentům. Zákazníkům nabízíme výpočetní engine nezávislý na platformě pod ním, abysme se dostali co nejblíže k datům. Stavíme si vlastní ETL obohacené o automatizaci nejčastějších činnosti, které plánujeme nabídnout formou open-source někdy v průběho příštího roku.

To co děláme je cutting edge a precedensy moc neexistují. Hledáme někoho, kdo chce zkoušet zajímavý věci a nebojí si převzít vedení a narýsovat to podle sebe.

Front-end developer
UI je výzva. Chceme do světa sterilních korporátních aplikací přinést něco, s čím lidé budou chtít pracovat. Syntéza a vizualizace informací, které dokážeme generovat, je neprobádané pole, které v současné době obývá Angular, ale chceme plynule přejít na React s full D3.js. Máme klienty, jasná zadání a nechceme nikomu říkat, jak by měl programovat. Těšíme se na developera, který se chce realizovat na projektu, který nikdo jiný předtím nezkoušel.

API developer
API s circa stovkou resources máme napsane v NodeJS, zdokumentované v Apiary/Swagger a asi ho zmigrujeme na Python (Flask), abychom každému z developerů umožnili v jednom jazyce editovat vše od algoritmu až po front-end. No CRUD, všechno REST, MongoDB (Mongoose) a chystáme PostgreSQL.
Nehledáme coding-monkey, ale samostatně uvažujícího pohodáře s vlastním názorem na dělání věci, které dávají smysl.

Nevidíte tady přesně to, co by bavilo vás? Nevadí. Škatulky jsme vydefinovali proto, abychom měli kde začít.

Stačí, když baví data.

vojta.rocek@stories.bi

Facebook
Twitter
LINKEDIN