Datafesťák 2015

Datafestak

Na konci listopadu pořádám s partou skvělých lidí Datafesťák. Akci, která navazuje na Padákův a Pavlův Enterprise BI Hackathon z minulého roku. Letos se k tomu přidala i Dita s DataGirls, Jirka Tobolka sehnal neskutečné datasety (nejen) z Fakultní nemocnice a já přidal festivalový track plný přednášek. Ten se dělí na páteční business část a sobotní hackathon část proloženou workshopy, které se chci věnovat trochu podrobněji.

Po řečnících a workshopistech jsem chtěl jediné – aby mluvili o tom, co je osobně baví nejvíce. Bez ohledu na konkrétní téma. V sobotu proto dostane každý návštěvník hackathonu pestrou možnost naučit se kognitivně přistupovat k návrhu dashboardu, navštívit intro workshop do eRka, seznámit se s atribučními modely v Google Analytics, projít si CLTV s R Dockerem v Keboole, vyzkoušet mining v Rapidmineru, deep dive do Power BI, porovnat Tableau a Qlik View a nebo slyšet od šéfa R&D Seznam.cz takovou bombu, jakou je úvod do machine learning. A pořádnou porci jídla k tomu.

Co vás konkrétně čeká?

Peter Podolínský– Jak měřit Mobilní Marketing
Jediný zástupce Facebooku v Čechách vám poví, jak se pozornost zákazníků přesouvá z tradičních zařízení do mobilů a na co všechno se musí marketéři připravit, pokud chtějí tuto změnu kvalitně změřit.

Marek Kobulský – CLTV s Dockerem v Keboole
Marek se CLTV modely dlouho zabýval v Mallu, teď je staví v E-Commerce Holdingu jak pro jednotlivé shopy, tak pro ECH jako celek. Se svým zázemím z matfyzu a znalostí všech metod a hlavně jejich nevýhod, očekávám přednášku přímo nabitou insightama.

Mirek Červený – ZOOM international
TBA

Pavel Kordík – Datamining v Rapidmineru
Pavel staví datové startupy na ČVUT a pravidelně přednáší o vytěžování dat. Na svém workshopu nás provede klasifikací, predikcí a shlukováním dat v Rapidmineru – modelovacím rychlokurzem. Ukáže, jak zhodnotit kvalitu klasifikátorů, prediktivních modelů a výsledné segmentace.

Tomáš Řehořek: Personalizace e-shopu vlastními silami
Tomáš nám poví, jak fungují systémy pro doporučování – jak je provozovat a rozvíjet. Každý s vlastními daty si během víkendu vyzkouší, jak systém na predikci navrhnout, nasadit a změřit.

Jiří Materna – Deep Artificial Intelligence in Practice
Jiří je guru české Machine Learning scény. Svou přednáškou na MLMLU minulý rok otevřel pravidelné meetupy (link) a dnes vede R&D Seznamu, kde je největší kapacitou na deep learning. Na Datafesťáku předvede ukázky praktických aplikací hlubokých neuronových sítí – současného stěžejního trendu v oblasti ML. (Pamatujete na ten článek o neuronových sítích píšících básně? Tak ten napsal taky on)

Jan Simon – Power BI v plném nasazení
Avast je známý svou neutuchající touhou řešit problémy, které by ostatní už dávno vzdali. Minulý rok se na hackathonu prezentovali datasetem s miliardou řádku v 7600 sloupcích a letos prý přivezou něco ještě horšího. Jako bonus za námi do Hradce Králové vyšlou až z Amsterdamu Honzu Simona s ukázkou Power BI a toho, jak lze z neprávem podceňovaného nástroje vytěžit maximum.

Jakub Holubec – Kognitivní přístup k návrhu BI dashboardu
Efektivně předat informace pomocí grafu a čísel nebývá vždy jednoduché. Základy kognitivní psychologie a designováním tabulek grafů vás provede Jakub Holubec, vedoucí delfín v Dolphin Consulting. Otevřena mysl podmínkou!

Viktor Šohajek – základy eRka
Viktor řeší BI v E-Commerce Holdingu a Rockaway. Má za sebou stochaistickou matematiku na jaderné fyzice a v sobotu provede eRkem i ty, kteří po něm zatím jenom zvědavě pokukují. Je členem známého telepatického tria VHV.

Jirka Hana – Natural Language Processing
Jirka vyviji Geneeu. Geneea rozumí textu. Ne úplně tak dobře jako člověk, ale skoro. A samozřejmě mnohem rychleji. Jirka vás provede jednotlivými funkcemi Geneea platformy a poradí, jak je použít.

Marc Raiser – new data exploration/visualization tool for Keboola [ENG]
Marc is one of the oldest and smartest members of Keboola. He will introduce a new data discovery/exploration/visualisation tool for KBC – the shiny app platform. After this workshop, everyone will be able to clone his sample repo and deploy their own app in their KBC project. This will be unveiled to the general public for the very first time.

Francesco Puppini – Where Tableau ends, Qlik begins [ENG]
Francesco is Qlik guru from London, currently designing BI solution in Barclays Wealth and Investment Management. He will present why Tableau’s graphical layout is great for self service BI on simple data sets based on one single central “Fact Table” (star schema, snowflake schema), but it becomes limited with more complex problems. He will demonstrate how Qlikview, instead, has a programming language behind, which makes it not accessible for self service BI, but which becomes very powerful when the data is very complex.

Miki Štencl – Prediktivní modelování a jiné bomby
Brněnská datařská legenda Miki shrne vývoj v prediktivním modelování za poslední rok a udělá nám průřez tím, co se teprve chystá.

Na sobotní track může každý s lístkem na hackathon!

Program ještě není finální. Ještě pořád jednáme s pár hvězdnými bonusy, jako je třeba Stephen Wolfram, Odin, vedení Evropského Amazonu nebo vývojový team Snowflake. Takže stay tuned and buy tickets, brzy vyčerpáme i tuhle znovunalezenou kapacitu v rámci Královehradecké UNI.

Pokud vás zajímá víc, mrkněte na Padákův blogpost, Pavlův blogpost nebo si přečtěte Lindin rozhovor se mnou na CzechCrunchi.

Nezapomeňte taky sledovat náš event na facebooku a aktuální zpravodajství na twitteru.

Facebook
Twitter
LINKEDIN