Goodbye Keboola, hello GrowJOB!

Odcházím z Kebooly.

O vánocích to byly dva roky od chvíle, kdy jsem se poprvé potkal s Padákem. Když mi tehdá Keboolu představoval, začal nezapomenutelný čtyřhodinový monolog o možných budoucnostech, po kterém se mi další týden míhaly na víčkách všechny možné i nemožné alternativy, kam až se Keboola vydá. Byl jsem omámený vidinou budoucnosti, kde budu dělat přesně to, co jsem vždycky chtěl. Pracovat s daty, informacemi a znalostmi.

Podařilo se nám téměř nemožné – těsná symbióza s jediným českým opravdu úspěšným startupem a dokonalé naplnění vize “skate to where the puck will be”.

Navždy to pro mě zůstanou dva roky otevírání obzorů, disruptovaní paradigmat a zkoušení nemožného. Zažil jsem technologie, které budou definovat sféru firemního IT dalších několik let, pracoval na projektech největších českých i světových firem a potkal osobnosti, ke kterým bych se těžce propracovával dalších 20 let.

Tak proč odcházet?

Časy hektického budování pomalu odezněly a v nové firemní struktuře jsem pro sebe nedokázal nalézt pozici, která by mě vnitřně naplňovala. Srdeční práci, pro kterou bych mohl dýchat 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Říkal jsem si, že život je příliš krátký na dělání věcí, za které se nevyplatí padnout a dřít držkou v zemi. Tak jsem se sbalil a šel.

Co dál?

Kam až mi paměť sahá miluji práci s informacemi. Jejich hledání, zpracovávání a vizualizaci. Čímkoli co dělám, se touha vědět a umět víc, táhne jako červená nit.

Jsem informační feťák.

Nejšťastnější jsem v místech, kde se informace mění ve znalosti. Kde se těží data, hledají fakta a boří mýty.

A přesně takovým místem je pro mě GrowJOB. Zdaleka nejprogresivnější platforma, kterou jsem zatím potkal.

Facebook
Twitter
LINKEDIN