Jednoduše geniální hry

Miluju jednoduché věci, které fungují.

Nehledám 3D, na které potřebujete grafickou kartu napájenou nukleárním reaktorem z pekel chlazenou kapalným dusíkem. Hledám nápad. Myšlenku. Mojo, které vás ze spaní chytne rok poté, co jste to dopařili poslední level, že už to fakt dál nešlo, a donutí vás vstát z postele a znovu zkoušet mačkat tlačítka.

Takových her je málo.

Trochu jsem hrával už na střední, ale až na vysoké jsem se rozjel ve velkém stylu. Vydržet na přednášce senilního profesora, kterému při každém lehkém zaváhání máte chuť doplnit celý zbytek věty, je nadlidský úkol. Nejdřív jsem pro zabavení druhé půlky mozku sjížděl obrázkové kluby. Pak jsem začal hrát jednoduché hry, které mi konečně umožnili se soustředit na mluvené slovo.

Pokud máte slabou vůli, nečtěte dál.

Tentacle Wars
Japonec mne tehdá připravil asi o měsíc života.
Natáhněte šipku z jedné buňky do druhé, nechte proudit život a ve správný okamžik příčným tahem chapadlo přeřízněte.
Až to dohrajete, dejte si dvojku a až dohrajete i tu, kliknete na shared level.

Canvas Rider
Hra celá napasná jako demonstrace možností HTML5. Ovládá se šipkama a TABem.
Po loadnutí stránky klikněte v menu na “Random Track”, zmáčkněte ESC a třikrát otočte kolečkem dopředu. Pak už jen šipkujte a restartujte Enterem.

Cursed Treasure
Definuje žánr “Towers”.
Dohrál jsem to tenkrát na maximum ve všech levelech. No schválně si to zkuste.

Quake live
Quake 3 je poslední kvalitní multiplayer FPS, všechno další už je jenom laciná kopie s rádoby lepší grafikou. Má dokonalý gravitační model a část engine je napsána v assembleru. Kognitivní Informatiku na VŠE jsem studoval jenom protože věřím, že až doje k propojení mozku s počítačem, bude Q3 první věc, co se naportuje. V nastavení přibude malý jezdec s hodnotami 0-100, kde si nastavíte simulaci bolesti při zásahu raketou.

CS portable
momentálně pařím, když koukám na nahrané webináře, TED talky, prezidenstké debaty a vůbec všechno, co je moc pomalé na to, aby to někdo bral vážně. Po instalaci unity web playeru klikněte na multiplayer, chvíli počkejte, vyberte nahoře v menu TDM, najděte si server s největším množstvím hráčů, který ještě není plný a pak už jen…vyhrávejte každý level, protože proti vám stojí jenom hromada šestnáctiletých lamiček, které staré CS nikdy neviděli.

Triptych
Nenávidím tetris. Miluju Triptych.
Kostky ovládáte pomoci šipek a kláves A a D. Pokud vydržíte hrát hodinu, začnete být skilled a bude to zábavné. Pustíte si naplno repráky a zvukové efekty se začnou slívat v nekonečnou elektrizující smršť. Pak přijde na řadu první pořádně combo, které trvá minutu a zmizí během něj úplně všechno. Rozhoupaná celá plocha, která se promíchává pokaždé, když do ní plnou silou narvete další a další kostky v oprávněné víře, že se to někam promačká a vyjde to.

Ray Hound
Hra která pro mě definovala žánr jednoduše geniálních her.
Pokud nepřijdete na to jak se ovládá, tak jí nejste hodní.

Facebook
Twitter
LINKEDIN