Jobs – Keboola, Yottly, SIKO, uLab, Dataflow, Trologic

Neustále si mi někdo stěžuje, že jeho práce není dost cool a že vlastně neví, co by chtěl dělat a jestli bych mu něco nedoporučil. Tady máte seznam toho, co všechno bych šel dělat já, kdybych měl ještě další dva mozky:

(Všechny pozice jsou otevřené, pište mi, pokud vás něc zaujalo!)

Scala vývojáře pro Yottly
Projekt Davida Vyskočila revolucionalizuje systém distribuce reklamy na internetu pomocí machine learningu a místo hledání vhodných produktů pro lidi, hledá konkrétní lidi pro konkrétní produkty napříč internetem. Rok starý startup už má za sebou mnohamiliónovou investici a pozornost celé evropské e-commerce scény. Fukncionalní programování začíná být pěkně hot topic, tohle je jen první vlaštovka.

UIčkáře pro Keboolu
Karlínská firma, která místo stravenek rozdává místa v datahousu na Bali, by potřebovala píchnout se svým UIčkem, který je v současný chvíli sice mocný, ale ne úplně uživatelsky přívětivý.

Šéfa e-shopu pro SIKO
Tomáš Vala chodí přednášet skladníkům o vnitřní motivaci a zároveň chápe principy internetového marketingu lépe než kdejaký návštěvník brněnského festivalu. Najít dostatečně ambiciózního šéfa pro jeho e-shop se mu ale nedaří. Příležitost zvednout prodeje o stovky miliónů během jednoho roku a uvést prémiové služby pro nieche markety je na místní scénu asi příliš ambiciózní? Přitom by ode mě a Filipa Douška dostal veškerou potřebnou podporu… :)

PPCčkáře pro Markétu Kabátovou.
Když si s něčím nevím rady, jdu za Markétou. Pro rady za ní chodí celá místní PPC scéna a na digisemestru patří její prednášky mezi nejvyhledávanější. Hledá k sobě lidi se zájmem o PPC (záměrně nepíšu “někoho kdo umí PPC”) a ještě větším zájmem o to, jak funguje svět jako takový. Máte-li pocit, že se občas dokážete opravdu hodně zamyslet, napište ji :)

Psát o nových trendech pro Dataflow.cz
S Jirkou Vicherkem nás mrzelo, že u nás chybí server, který by dával dohromady českou BI/data science komunitu. Tak jsem si ho založili a po novém roce spouštíme spolu se všemi místními hvězdami. Pokud vás to zajímá, můžete se predregistrovat na Dataflow.cz nebo se ozvat přímo mě s Jirkou pobavit se s námi o tom, jak se můžete zapojit.

Vojtovy tajné projekty
K novému roku opouštím Rockaway a vydávám se hledat nové výzvy, v současné době hlavně mezi enterprisem v Čechách a startupy v Anglii. Vše se bude točit kolem stavby či redefinice business modelu organizací a s tím spojené rapidní implementace BI, kterou stáhnu s novým BI teamem na několik hodin. V plánu jsou i kurzy pro BI/datové analytiky ve spolupráci s Londýnskou DataFoundry (kde jsem se dnes stal po velmi náročném výběrovém řízení hrdým mentorem) nebo stavba e-commerce řešení na klíč pro stávající korporáty v Čechách.

Co vám tu dnes popisovat nebudu, je tajný projekt, na kterém spolu s deseti dalšími lidmi vyšíváme posledního půlroku. Jeho ambicióznost mi stále vyráží dech, komplexnost zaměstnává hlavu a potenciál redefinuje možnosti mé vlastní představivosti. Jak poznamenal jeden z co-founderu:

“Niekolko ludi bude o 7 rokov pěkně lutovat”

Já si myslím, že mnohem dřív :)

Pokud vás cokoli z toho zajímá, napište mi.

A pošlete to tweetem dál, ať se dostane k těm, co ty místa chtějí!

Facebook
Twitter
LINKEDIN